Kade za specifične namene poput primene u galvanizaciji izrađujemo od prvoklasnog materijala bez regranulata PP. Tehnika izrade kada je sučeonim varenjem ekstrudiranih ploča bez regranulata. Kada je konstruisana prema DVS 2205 (Nemačko udruženje varioca) sa zahtevom za vek trajanja od 25 godina i bezbednosnim koeficijentom min 2.
Svoju saradnju proširujemo sa još jednom od vodećih domaćih kompanija.
Sa kompanijom Metalac posuđe d.o.o. potpisan je ugovor o projektovanju i isporuci kade sumporne kiseline sa grejanjem i recirkulacijom za potrebe površinskog tretmana proizvoda na liniji emajliranja posuđa.
Aquaflot izrađuje sve rezervoare od termoplastike u potpunom skladu sa normama:
EN 12 573-1 Vareni stabilni rezervoari od termoplastike bez pritiska. Opšta načela.
EN 12 573-2 Vareni stabilni rezervoari od termoplastike bez pritiska. Proračun vertikalnih valjkastih rezervoara.
EN 12 573-2 Vareni stabilni rezervoari od termoplastike bez pritiska. Konstrukcija i proračun prirubnih spojeva.
EN 1778 Karakteristične vrednosti za varene konstrukcije od termoplastike. Utvrđivanje dozvoljenih napona i modula za prostornu konstrukciju komponenti termoplastike.
EN 13100-1 Nedestruktivno testiranje spojeva poluproizvoda od termoplastike Deo 1 .
Više o plastičnim kadama, tankvane, kace i rezervoari od plastike široke namene možete pogledati ovde.
U saradnji sa opštinom Kovačica u naselju Idvor rešen je dugogodišnji problem vodosnabdevanja građana ovog naselja ispravnom pijaćom vodom. Postavljanjem filtera za prečišćavanje vode obezbeđena je voda kvaliteta vode za piće za potrebe osnovne škole, vrtića, doma zdravlja kao i javno vodosnabdevanje građana Idvora na javnoj česmi. U odabiru filtera za vodu posebna pažnja posvećena je ekonomičnosti rešenja (kako investicionih tako i operativnih troškova prečišćavanja vode) kao i automatskom radu sa minimalnim zahtevima za opslugom. Više o Filteri za vodu Aquaflot.
Imate visoko zagađenu industrijsku otpadnu vodu? Modularna industrijska rešenja AQUAFLOT nude pouzdanu eliminaciju visokih koncentracija širokog spektra zagađujućih materija sa kvalitetom prečišćene vode za ispuštanje u vodni tok ili ponovnu upotrebu u Vašem proizvodnom ciklusu.
Primer otpadne vode iz prehrambene industrije visoko zagađenom HPK od preko 10.000mg/l. Kvalitet ispuštene vode 90 mg/l HPK , 20 mg/l BPK5.
Za potrebe pranja rudarske tehnike rudnika Kolubara isporučena je oprema za prečišćavanje i recirkulaciju vode sa prališta rudarske tehnike.
Kapacitet postrojenja iznosi 3m3/h. Voda nakon se nakon procesa prečišćavanja ponovo koristi u procesu pranja.
Isporučena oprema iz programa industrijskih prečistača AQUAFLOT KOFI.
Nove Javne česme sa sistemom filtracije vode puštene su u rad u naseljima Crepaja i Debeljača. Građanima ovih naselja na raspolaganju je 1m3/h kvalitetne pijaće vode u skladu sa važećim uredbama o kvalitetu.
KUTKO Petrol Pančevo. Tehnologija prečišćavanja sirove bunarske vode sa automatskom bunarskom stanicom za potrebe auto perionice i benzinske stanice. Kapacitet opreme 6m3/h.
Uklanjanje nadlimitnih koncentracija gvožđa, mangana, amonijaka kao i korekcija tvrdoće vode-omekšavanje.
Mali kućni (biološki) prečistači se koriste za čišćenje otpadnih voda poreklom iz malih jedinica, kao što su na primer porodične kuće, male zgrade, manje javne ustanove, turistička naselja, hoteli, vikendice .
Omogućavaju modernu i ekonomski isplativu likvidaciju kanalizacionih otpadnih voda.
Instrukcije za realizaciju malih bioloških prečistača AQ
Datasheet mali biološki prečistači AQ
Arsen je veoma poznat toksični polumetal koji se može pojaviti u organskoj ili anorganskoj formi. Veoma čest u prirodi je pod uticajem industrijske proizvodnje kao što je industrija boja, spaljivanje foisilnih goriva, metalurškoj industriji.
Arsen je veoma otrovan i kod dugotrajnog učinka na organizam može proizvesti ozbiljna hronična oboljenja poput alergija, ekcema, bolesti srca i krvnih sudova.
Pri korišćenju bunarske vode sa sadržajem arsena 1,3 – 20 mg/l zabeležene su akutne intoksikacije. Odlikuje ga oštećenja organa varenja, nervnog sistema kao i kože.
Prisutan je u formama As (III) ili As (V), dok (As (III) je štetniji i teže se uklanja.
Limit za arsen u pijaćoj vodi iznosi 0,01 mg/l . Skoro 40% stanovništva u Vojvodini snabdeva se iz javnih vodovoda kojima se distribuira voda sa sadržajem arsena preko ovog limita. I pored ove činjenice, uklanjanje arsena iz vode na filterima je moguće trajno i pouzdano a ekonomski na vrlo prihvaljivi način.
Kvalitet podzemnih voda na teritoriji AP Vojvodine zahtevaju tehnološko i tehnički adekvatno rešenje koje bi obezbedilo dostizanje kvaliteta pijaće vode pod ekonomski prihvatljivim uslovima eksploatacije. Arsen u vodi za piće najviše možemo sresti na teritoriji AP Vojvodine. Jednim od načina kako obezbediti ispunjenje uslova pijaće vode je instalacija tehnologija prečišćavanje pijaće vode sa katalitičkim filterima FST AQUAFLOT .
Filteri su opremljeni specijalnom ispunom koja je u mogućnosti da u okviru jedne procedure obezbedi odstranjivanje sledećih elemenata:
Paralelno sa ovim procesom odvija se filtracija koja može biti prema posebnim zahtevima dopunjena sa koagulacijom (npr. U slučaju huminih materija, povećanom zamućenju pri sadržaju tečnog peska….). Proces regeneracije filtera protiče samo povratnim pranjem prečišćenom vodom.
Hemijski reagens neophodan za odvijanje procesa prečišćavanja je natrijum hipohlorit NaOCl, koji se dozira automatski u odnosu na koncentracije materija koji se odstranjuju i istovremeno se obezbeđuje zakonski obavezna dezinfekcija vode. Prečišćena voda se može transportovati do vodotornja ili rezervoara prečišćene vode odakle se distribuira u vodovodnu mrežu krajnjim korisnicima uz pomoć booster stanice.
Modeli instaliranja tehnologije
Tehnologije javnog snabdevanja pijaćom vodom izvode se kao stabilne celine u objektima vodoizvorišta. Njihov kapacitet je hidraulički neograničen i zavisi od kapaciteta samog vodoizvorišta. Ukupan željeni kapacitet postiže se instalacijom paralelnih filtera dimenzija od DN600 do DN3000.
Stabilna tehnologije zahteva mašinsko rešavanje praonih voda. Ono se zasniva na dodatnoj flokulaciji praonih voda sa naknadnom separacijom u lamenlnim separatorima. Separisani otpad se odvodnjava u komornoj presi. Filtrat se odvodi u kanalizacionu mrežu, ili se ponovno tretira kroz sistem filtracije sirove vode.
Za manje kapacitete moguće je tehnologije filtriranja bunarske vode za potrebe vodosnabdevanja stanovništva izvesti u ISO kontejnerima, resp. u transportnoj konstrukciji sa mogućnošću slobodne ugradnje u neki objekat. Ukupan željeni kapacitet postiže se instalacijom paralelnih filtera dimenzija od DN 200 do DN1200.
Zahtevi za opslugom tehnologije
Tehnologija prečišćavanja bunarske vodeza javno vodosnabdevanje funkcioniše sa minimalnom potrebom za opslugom, u punom automatskom režimu. Opsluga obezbeđuje u redovnim intervalima vizuelnu kontrolu rada tehnologije prečišćavanja , u slučaju potrebe, dopunu hemikalija u tečnom obliku i pripremu rastvora iz praškastih koncentrata.
Dalje obezbeđuje samo funkciju nadzora: kontroliše tehničko stanje uređaja. Sve procesne operacije uključujući i regeneraciju filtera, uključivanje agregata funkcioniše automatski. U slučaju kvara ili havarije sistem daje zvučno i vizuelno upozorenje. Sistem prema zahtevu može automatski putem SMS ili e-mail servisa obavestiti tehničku službu, osobou nadležnu za rad postrojenja sa porukom „ Kvar pumpe“, „ Nedovoljno vode“, „Minimalni nivo hemikalija“, „Nestanak el. energije“……